שילוח אווירי

שירותי הובלה אווירית

Active Forwarding מספקת שירותי שילוח בינלאומיים אוויריים וימיים, תוך מתן ליווי מקצועי מלא וצמוד החל משלבי ההיערכות המוקדמים, דרך תהליך השינוע הלוגיסטי בפועל ועד להגעת הסחורה בפועל ושחרורה במדינת היעד.

בעוד שענף השילוח הבינלאומי כולל שילוח יבשתי, אווירי וימי, הרי שבישראל בהתאם לתנאים הגיאופוליטיים הקיימים, נהוגות ואפשריות שתי שיטות מתוך השלוש: הימית וכן האווירית.

השילוח האווירי זוכה לפופולריות ועניין רב, וזאת לאור היותו מהיר הרבה יותר אל מול השילוח הימי. ועם זאת, הוא גם נחשב ליקר יותר, דבר אשר מוכרח להיכנס לסל השיקולים של היבואן / יצואן. לעתים גם ייתכן ונשקול לשלב בין השניים ולשנע חלק מן הסחורות בשיטה הימית וחלק בשיטה האווירית.

כחלק משירותינו, אנו מספקים שירותי ייעוץ וכדאיות, ובוחנים את הנושא בקפידה אל מול הלקוח/ה.

מתי נהוג להשתמש בשילוח בינלאומי אווירי?

שילוח אווירי מתבצע על-ידי מטוסי מטען, אך גם לעתים יכול לכלול טיסות רגילות, וזאת בהתאם לאופיו של המטען הייעודי ומשקלו.

לרוב נהוג להשתמש בשילוח האווירי כאשר מדובר במטענים קטנים באופן יחסי בדמות חבילות בודדות או מספר ארגזים. ועם זאת, כמובן שישנם תנאים ונסיבות נוספים אשר מצטרפים אל כלל השיקולים:

1. מהירות השילוח

אחד מן היתרונות המובהקים של השילוח האווירי טמון במהירות הגעתם של הסחורות אל היעד הנדרש.

זוהי למעשה כיום שיטת השילוח העדיפה ביותר על כל יבואן / יצואן המבקש לקבל את סחורותיו לאור דחיפות מסוימת המתעוררת מנסיבות כאלו ואחרות.

2. עלות השילוח

לצד אלו, הרי שעלויות השילוח ולו עבור סחורות קטנות באופן יחסי, היא גבוהה יותר מאשר אלו הקיימות בשילוח הימי או היבשתי שכאמור לרוב פחות רלוונטי עבור מדינת ישראל.

3. אופי הסחורה

סחורות מסוימות ייתכן ויימצאו כלא-מתאימות עבור סוג שילוח מסוים דוגמת השילוח הימי.

הים הסוער, אופי האחסנה וכיוצא בזאת, יכולים לשם הדוגמה לפגוע בסחורות מסוימות בעלות אופי עדין בעת השילוח הימי, ועל-כן לא תיוותר כל ברירה אחרת אלא לבחור בשילוח האווירי.

כמו-כן, סחורות המצריכות תחזוקה שכן תנאים מסוימים עלולים להזיק לה בתוך זמן קצר, אף הן יכולות להצדיק את העלויות הכרוכות בשילוח האווירי.

4. אי-התאמה לשילוח אווירי

לחילופין יש גם לציין כי חלק מן הסחורות אינן מתאימות לשילוח אווירי, לרבות גודל הסחורה או מסוכנותה דוגמת שינועם של חומרים רעילים מסוכנים אשר אינם יכולים להילקח בטיסה לאור תקנות קיימות.

היערכות מקדימה היא המפתח לשינוע נכון ויעיל

באקטיב פורוורדינג אנו מדגישים בכל עת, כי היערכות מקדימה עוד רק בשלב הרעיון הראשוני על ייבואה או ייצואה של סחורה, יכולה לסייע רבות בקיומה של אופרציה חלקה, זריזה ויעילה.

דוגמה נהדרת לכך טמונה בבחירה שבין שילוח אווירי לימי. ייתכן מאוד ועלויות השילוח האוויריות ישנו את ההחלטה שעתה נוטה אל עבר השילוח הימי. מנגד, משך הזמן עד להגעת המטען בשילוח הימי לא יתקבל על דעת הלקוח/ה (שכן מדובר במספר רב של שבועות).

במסגרת שירותינו, נבקש לבחון את אופיו של המטען, גודל הסחורה וכן נבחן את כל התקנות וביורוקרטיות הנלוות, וזאת למען תכנונו של פרויקט שילוח בינלאומי העובר באופן חלק וסדור.

ובכל שאלה והתייעצות, ניתן לפנות למשרדנו טלפונית, לכתוב לנו בוואטסאפ או להשאיר פניה באתר.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן